Ogłoszenie listy zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Dukli na 2026 rok!
W ramach IX edycji budżetu obywatelskiego Dukli na 2026 rok dopuszczonych do głosowania zostało 2 propozycje zadań. Planowana kwota środków przeznaczonych na realizację przedsięwzięć wynosi 120. 000,00 zł. Należą do nich:
- Miasteczko ruchu drogowego
- Modernizacja i rozbudowa bulwaru nad rzeką Jasiołką
Przypominamy, że głosowanie rozpocznie się od 23 lipca 2025 r. do 21 sierpnia 2025 r. do godz. 15:00.
Głosujący może zagłosować wyłącznie raz, wybierając jedno zadanie z listy.
Przebudowa i rozbudowa budynku Domu Ludowego
Przebudowa i rozbudowa budynku Domu Ludowego w Cergowej pod kątem osób ze specjalnymi potrzebami etap 2.
Na realizację drugiego etapu inwestycji „Przebudowa i rozbudowa budynku Domu Ludowego w Cergowej Gmina Dukla otrzymała 215 250,00 zł z LGD „Kraina Nafty” w ramach zadania Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 Lokalnej Grupy Działania „Kraina Nafty” w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent wdrażanie LSR, Przedsięwzięcie nr 2.1 Zwiększenie dostępności, poprzez rozwój infrastruktury publicznej, zapobiegającej wykluczeniu społecznemu, w tym dla osób starszych, osób z niepełnosprawnościami.
Budowa odcinka drogi ekspresowej S-19 Dukla - Barwinek
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy odcinka drogi ekspresowej pomiędzy Duklą a granicą państwa w Barwinku. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie robót budowlanych.
W ramach zadania wybudowany zostanie węzeł drogowy Barwinek, zlokalizowany w miejscu połączenia drogi ekspresowej S19 z istniejącą DK19. W ciągu trasy głównej powstanie m.in. 15 estakad. Najdłuższa będzie miała aż 1 100 m długości i rozpięta będzie nad doliną na filarach o wysokości ok. 27 m.
90. lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Wietrznie
Koło Gospodyń Wiejskich w Wietrznie świętowało piękny jubileusz 90. lecia nieprzerwanej działalności, która rozpoczęła się już w 1934 roku, a Zespół Śpiewaczy „Wietrznianki” 20. lecie działalności.
Jubileuszowe spotkanie zgromadziło liczne grono zacnych gości, w tym burmistrzów gminy Dukla: Krystynę Andruch i Bohdana Gocza, zastępcę przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli i członkinię KGW w Wietrznie Ewę Przystasz, skarbnik Gminy Dukla Agnieszkę Jastrząb, prezesa Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Romana Piłata, przewodniczącą Regionalnej Rady Kobiet Grażynę Kłap i byłą przewodniczącą Rady Irenę Soboń, radnych powiatowych: Józefę Winnicką – Sawczuk i Łukasza Piroga i wielu uinnych gości, a także zaprzyjaźnione zespoły ludowe : Zespół Śpiewaczy „Haczowianie” z Haczowa, Zespół Śpiewaczy „Jutrzenka” z Kopytowej, Zespół Folklorystyczny „Łęczanie” z Łęk Dukielskich, Zespół Obrzędowo-Śpiewaczy „Równianie „ z Równego.
Obwieszczenie Wojewody Podkarpackiego
Zasłużeni dla Dukielszczyzny, pożegnanie dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli
W sobotę, 5 lipca 2025 roku na sesji Rady Miejskiej w Dukli zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli: Ewa Przystasz i Marcin Orlof wręczyli w imieniu przewodniczącego Rady medale wyróżnionym dla Dukielszczyzny. W tym roku po raz pierwszy wyróżnienie nadawała Rada Miejska w Dukli, podejmując uchwałę na wniosek Kapituły, która rekomendowała Radzie 2 spośród 3 zgłoszonych osób. Wyróżnione osoby to: Zenon Leńczyk – w kat. Społecznik i Henryk Kyc – w kat. Kultura, którzy po odebraniu medali zabrali głos, dziękowali Kapitule i Radzie.